Menu

W co się ubrać na imprezę?

0 Comments


Impreza z przyjaciółmi czy współpracownikami to zawsze wydarzenie, na które musimy się odpowiednio ubrać. I wiele z nas już na kilka dni przed wydarzeniem zastanawia się, czy wypada im założyć spodnie, a może właściwsze będą sukienki koktajlowe, czy może wypada im wypożyczyć odpowiednią suknię balową.

 

To, co założymy w dużej mierze, determinowane jest przez sam charakter przyjęcia. Im jest ono bardziej eleganckie tym mniejsze pole do manewru nam pozostawiono. Najbardziej eleganckie przyjęcia wymagają oczywiście założenia sukni balowej. Tu jednak musimy uważać, aby przypadkiem nie przesadzić. Suknia balowa ma swój kontekst i może być zastosowana tylko i wyłącznie przy wyjątkowo uroczystych wydarzeniach. Założenie jej na imprezę, która odbywa się w klubie czy na świeżym powietrzu jest niewłaściwe i narazi nas po prostu na śmieszność.

 

Kiedy impreza nie jest aż tak uroczysta, a jednocześnie oczekuje się od nas w miarę eleganckiego stroju, to doskonale nadają się tutaj sukienki koktajlowe. Są one ponadczasowe i uniwersalne. Cechuje je mnogość kreacji, rodzajów, dzięki czemu jej krój może być dostosowany do naszej sylwetki i indywidualnych potrzeb. W dodatku sukienki koktajlowe są bardzo wygodne i zapewniają nam wysoki komfort podczas imprezy. Możemy tu także wybierać między modelami skromnymi i takimi, które należy uznać za bardziej odważne. Jeśli chcemy wyglądać atrakcyjnie i seksownie, to w modzie cały czas jest oczywiście mała czarna. Sprawdzi się ona podczas większych i mniejszych imprez firmowych, tych mniej i bardziej formalnych. Finalny total look z małą czarną w roli głównej zależy bowiem od dodatków. Jeżeli ubierzemy do niej eleganckie szpilki, na ramiona zarzucimy szal, a całość wykończymy wieczorową biżuterią i makijażem, to z powodzeniem możemy pójść na elegancką, wieczorową imprezę. Jednak ta sama sukienka może zostać połączona z balerinkami lub wręcz butami sportowymi i układ ten idealnie sprawdzi się na przykład na imprezie ze znajomymi czy spotkaniu integracyjnym.

 

Niekiedy, zwłaszcza na imprezach firmowych, otrzymujemy jasne wytyczne co do tego, w co należy się ubrać. Firma może na przykład postanowić, że obowiązuje podczas imprezy strój swobodny. W takim przypadku doskonale sprawdzą się dżinsy i t-shirt. Jednak należy tu mimo wszystko zrezygnować z krzykliwych kolorów oraz tym bardziej kontrowersyjnych czy wulgarnych nadruków. Broń boże nie decydujmy się też na motywy wakacyjne. Coraz bardziej popularny jest też strój sportowy, który przestał być kojarzony klasowo i zyskuje coraz więcej zwolenniczek. Nie oznacza to oczywiście, że musimy założyć na imprezę dresy. Jednak bluza kangurka w połączeniu z lekkimi spodniami i trampkami wyglądać może całkiem elegancko, zwłaszcza kiedy produkty te zostały sygnowane przez znane i niestety droższe marki. Olbrzymią zaletą tego typu stroju jest jego wygoda oraz uniwersalność. Ten typ stroju nadaje się bowiem i na imprezy o charakterze otwartym, odbywające się na powietrzu i kiedy wszyscy idziecie do klubu czy pubu.

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *