Menu

Internetowy sklep z odzieżą

0 Comments


Coraz częściej wiele dziewczyn, zamiast biegać po galeriach handlowych, wybiera sklep internetowy z odzieżą damską, jako alternatywę dla tradycyjnych sklepów. Jaki jest powód tego fenomenu i czemu coraz więcej z nas, zamienia przyjacielskie łażenie po sklepach na surfowanie po sieci?

Sklep internetowy z odzieżą damską to pojęcie wcale nie nowe. Tego typu sklepu pojawiły się w wirtualnej przestrzeni już kilkanaście lat temu, ale dopiero teraz zyskują prawdziwą popularność i ma to najpewniej związek z coraz szerszym upowszechnianiem się Internetu w Polsce. Olbrzymim atutem tego typu sklepów jest cena znajdujących się w nich produktów. Często jesteśmy tam w stanie znaleźć odzież tańszą o trzydzieści, a nawet czterdzieści czy pięćdziesiąt procent tańszą. Ten atut ekonomiczny wynika oczywiście z braku kosztów stałych, od których stacjonarny sklep nie może uciec. Przede wszystkim są to koszty zatrudnienia pracowników. Sklep internetowy z odzieżą damską potrzebuje ich właściwie dwóch. Mogą oni pracować od ósmej do szesnastej, a zamówienia, które składają klientki po godzinie szesnastej czy też w soboty lub niedziele, realizowane są i tak następnego dnia. Tymczasem sklep stacjonarny współcześnie działać musi nie tylko do godziny dziewiętnastej, a nawet jeśli chodzi o galerie handlowe do dwudziestej pierwszej, ale też trudno sobie wyobrazić, żeby nie był czynny w soboty czy też handlowe niedziele, zwłaszcza że to właśnie wtedy najwięcej młodych ludzi udaję się na zakupy. Oznacza to, że pracowników musi być przynajmniej czterech, którzy pracować będą na dwie zmiany, a jeśli nie chcemy, aby pracowali bez dnia wolnego, to przynajmniej sześciu. Dodatkowo na zmianie musi być co najmniej trzech pracowników, bo jedna osoba obsługuje kasę, inna wykłada towar czy też składa go po przymierzalniach, a jeszcze jedna odpowiada na wątpliwości klientów. Biorąc pod uwagę system zmianowy, to oznacza kolejnych sześciu pracowników. Wszystkim im należy oczywiście zapłacić pensje i odprowadzić obowiązkowe składki na ZUS.

 

Jeszcze większą oszczędność sklepu internetowe czynią na tak zwanej powierzchni handlowej. Sklep z odzieżą ma to do siebie, że nie może być mały. W małym sklepie nie jesteśmy w stanie wyeksponować we właściwy sposób odzieży, a także skazujemy się na ograniczony jej wybór. Powierzchnia musi być na tyle duża, żeby klient miał z czego wybierać, a dodatkowo musi przewidywać postawienie przymierzalni, toalet dla personelu i wygospodarować miejsce na kasę. To oznacza, że mówimy o naprawdę sporych kosztach, a jeśli chcemy zainstalować nasz sklep w galerii handlowej, to musimy się liczyć z wydatkiem sięgającym kilkunastu lub kilkudziesięciu tysięcy złotych. Sklep internetowy nie wiążę się z tego typu kosztami.

 

Ostatecznie korzystanie ze sklepów internetowych jest bardzo wygodne. Nie jesteśmy zmuszeni do podróżowania między dzielnicami i pokonywania kolejnych kilometrów. Wszystko, co musimy zrobić to otworzyć przeglądarkę internetową i bez przeszkód z perspektywy wygodnego fotela, możemy wybierać interesujące nas kreacje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *